2014-2005

Välkommen till Golden RetrieverklubbenSmåland/Öland

GRK Småland/Ölands Vandringspris 2014

Småland/Ölands mest allroundmeriterade golden 2014

 

Vinnare 2014

Guldruschen's Love From New York

Ägare: Gun Svensson

Bodafors

 

Grattis till detta duktiga ekipage!

 

Lydnad 3:a pris kl 2 4p

BruksAppell Spår Uppfl lägre klass 9p

Utställning Very Good 3p

Totalt: 16p

 

 

GRK Småland/Ölands Vandringspris 2013

Småland/Ölands mest allroundmeriterade golden 2013

 

Vinnare 2013

 

LP I LP II Goldblossoms Boomerang

Ägare: Ing-Marie Johansson

Sävsjö

Grattis till detta duktiga ekipage!

 

Bruks Sök Hkl 12p

Bruks Lydnad kl 3 2:a pris 8p

Rallylydnad Fkl 5p

Totalt: 25p

 

 

Guldruschen's That's My Boy

Ägare: Lisbeth E:son Jonson

Lindås

Grattis till detta duktiga ekipage!

 

Viltspår Akl 4p

Utställning CK 9p

Totalt: 13p

 

Guldruschen's Love From New York

Ägare: Gun Svensson

Bodafors

 

Grattis till detta duktiga ekipage!

 

Lydnad1:a pris kl 1 5p

Bruks Appell Gk 5p

Totalt: 10p

RK Småland/Ölands Vandringspris 2012

Småland/Ölands mest allroundmeriterade golden 2012

 

Vinnare 2012

 

fotograf: Nils Hällgren

 

På 1:a plats kom

 

LP II Gospelash Viggo

Ägare:Catherine Månsson

 

 

Jakt B-prov E kl 10p

RallylydnadNybörjarklass+ Uppfl 5p

Totalt: 15p

 

Grattis till detta duktiga ekipage!

 

På delad 1:a plats kom

Fotograf:Lisa Fracke

SE VCHAndhämtningens Minnie Mouice X-tre

Ägare: Carin Almrot, Andhämtningenskennel

Åseda

 

Viltspår Ökl 10p

Utställning Excellent 5p

Totalt: 15p

 

Grattis till detta duktiga ekipage!

 

 

GRK Småland/Ölands Vandringspris 2011

Småland/Ölands mest allroundmeriterade golden 2011

Vinnare 2011

På 1:a plats kom

LPI LPII Goldblossoms Boomerang

Ägare:Ing-Marie Johansson, Sävsjö

 

Grattis till detta duktiga ekipage!

 

Lydnad Klass III 1:a pris 10p

BruksGodkänd, Högre kl Sök 9p

Totalt: 19p

 

 

GRK Småland/Ölands Vandringspris 2010

Småland/Ölands mest allroundmeriterade golden 2010

 

2010

På 1:a plats kom

LPII Gospelash Viggo

Ägare: Catherine Månsson,Växjö

 

Grattis till detta duktiga ekipage!

Lydnad Klass III 2:a pris 8p

Jakt1:a pris EKL 16p

Totalt: 24p

 

 

GRK Småland/Ölands Vandringspris 2009

Småland/Ölands mest allroundmeriterade golden 2009

Vinnare 2009

 

På 1:a plats kom

LP II Svedjebäckens Wild Thing

Ägare: Gun Svensson, Smedgatan 18 A 571 61 Bodafors

 

Grattis till detta duktiga ekipage!

Utställning1 Ökl 3 Ökk CK 9p

Lydnad Klass II 1:a pris 7p

BruksAkl spår Uppflyttad Lägre spår 7p

Totalt: 23p

 

På 2:a plats kom

LPI LPII SVCH Bergalids Goldberry Ofelia

Ägare: Ingela Schultz, Bergalid Lindeberg 2,362 52 Jät

 

Grattis till detta duktiga ekipage!

ViltspårÖkl 1:a pris 10p

LydnadKlassII 1:a pris 7p

Totalt: 17p

 

 

GRK Småland/Ölands Vandringspris 2008

Småland/Ölands mest allroundmeriterade golden 2008

Vinnare 2008

 

På 1:a plats kom

SVCH LP I LP II Gullbackens Nikodemus

Ägare: Lisbeth E:son Jonsson, Videvägen 5, 361 42 Lindås

Grattis till detta duktiga ekipage!

ViltspårÖkl 1:a Hp 12p

UtställningÖkl 3:e pris 2p

LydnadKlass III 1:a pris 10p

BruksSpår Elit godkänd 12p

Totalt: 36p

________________________________________

På 2:a plats kom

LPI Bergalids Goldberry Ofelia

 

Ägare: Ingela Schultz, Bergalid Lindeberg 2,362 52 Jät

 

Grattis till detta duktiga ekipage!

BruksAkl spår uppflyttad 7p

UtställningÖkl 1:a pris 5p

ViltspårÖkl 1:a pris 10p

LydnadKlassII 2:a pris 5p

Totalt: 27p

________________________________________

På 3:e plats kom

SVCH Guldruschen's Made with passion

Ägare: Carina Andersson, Micael Stübner Örnvägen 1 Lenhovda och Madeleine Runberg Östervik Lenhovda

Grattis till detta duktiga ekipage!

UtställningÖkl 1:a pris med Cert 11p

ViltspårÖkl 1:a pris 10p

Totalt: 21p

________________________________________

På 4:e plats kom

Gyllene Mix Sarek

 

Ägare: Catherine Aspdahl, Fröset Västergård 20, 570 12 Landsbro

Grattis till detta duktiga ekipage!

UtställningUkl 1:a pris 5p

JaktprovB-prov Nkl 1:a pris 7p

LydnadKlassII 1:a pris 7p

Totalt: 19p

________________________________________

På 5:e plats kom

LP1 LP2 Goldblossoms Boomerang

Ägare: Ing-Marie Johansson, Rickelstorp Ase,57691 Sävsjö

Grattis till detta duktiga ekipage!

BruksAkl sök uppflyttad 7p

LydnadKlass II 1:a pris 7p

Totalt: 14p

________________________________________

 

 

 

GRK Småland/Ölands Vandringspris 2007

Småland/Ölands mest allroundmeriterade golden 2007

Vinnare 2007

 

 

LP Working Class Yippie med 34 poäng

Ägare: Marina och Sven Ludvigsson, Källstorp Nygård, 38898 Trekanten

Grattis till detta duktiga ekipage!

JaktA- prov Ekl 1: a pris 18p

JaktB- prov Ekl 1: a pris 16p

Totalt: 34p

________________________________________

På 2:a plats kom

SVCH LPI LPII Gullbackens Nikodemus med 33 poäng

 

Ägare: Lisbeth E:son Jonsson, Videvägen 5, 36142 Lindås

 

Grattis till detta duktiga ekipage!

BruksEkl spår godkänd12p

UtställningÖkl 2:a pris3p

ViltspårÖkl 1:a pris10p

LydnadKlass 3 2:a pris8p

Totalt: 33p

________________________________________

På 3:dje plats kom

LP I LP II Svedjebäckens Titus Spencer

Ägare: Johanna Magnusson, Älgvägen 23, 36132 Emmaboda

Grattis till detta duktiga ekipage!

UtställningÖkl 1:a pris med CK 9p

ViltspårÖkl 2:a pris 8p

LydnadKlassII 1:a pris 7p

Totalt: 24p

________________________________________

På 4:e plats kom

Guldruschen´s Made with passion

 

Ägare: Carina Andersson och Micael Stübner, Örnvägen 1, 36073 Lenhovda

 

Grattis till detta duktiga ekipage!

UtställningJkl 1:a med CK 9p

ViltspårÖkl 1:a pris 10p

Totalt:19p

________________________________________

Gospelash Viggo

Ägare: Catherine Månsson, Brännhult 1 342 62 Moheda

Grattis till detta duktiga ekipage!

JaktB- prov Ökl 1: a pris 12p

Lydnad Klass 2 1: a pris 7p

Totalt:19p

________________________________________

På 5:e plats kom

LPI Goldblossoms Boomerang med 12 poäng

Ägare: Ing-Marie Johansson, Rickelstorp Ase, 57691 Sävsjö

 

Grattis till detta duktiga ekipage!

LydnadKlass II 1:a 7p

UtställningÖkl 1:a pris 5p

Totalt:12p

 

 

 

GRK Småland/Ölands Vandringspris 2006

Småland/Ölands mest allroundmeriterade golden 2006

Vinnare 2006

 

Vinnare för 3:dje året i rad

Nino och Lisbeth

Så otroligt duktiga ni är....

Grattis grattis!

 

SVCH LP1 Gullbackens Nikodemus

Ägare: Lisbeth E:son Jonsson, Videvägen 5, 361 42 Lindås

LydnadKlass II 1:a pris 7p

Utställning2:a pris Ökl 3p

ViltspårÖkl 1:a pris 10p

BruksEkl spår godkänd 12p

Totalt: 32p

________________________________________

På 2:a plats kom

LP1 LP2 Svedjebäckens Titus Spencer med 28 poäng

 

Ägare: Johanna Magnusson, Älgvägen 23, 36132 Emmaboda

 

Grattis till detta duktiga ekipage!

Utställning1:a pris med CK 9p

ViltspårÖkl 1:a pris med HP 12p

LydnadKlass 2 1:a pris 7p

Totalt: 28p

________________________________________

På 3:dje plats kom

Goldzack Tina Turner

Ägare: Catherine Aspdahl, Fröset Västergård 20, 570 12 Landsbro

Grattis till detta duktiga ekipage!

BruksAKL, Uppflyttad högre klass 9p

Lydnad1:a pris klass II 7p

Utställning1:a pris 5p

Totalt: 21p

________________________________________

 

På 4:de plats kom

Dream Max Beckham

Ägare: Monica Hillman, Bävervägen 11, 361 32 Emmaboda

Grattis till detta duktiga ekipage!

ViltspårAnlagsklass godkänd 4p

Lydnad3:dje pris klass I 2p

UtställningCertifikat 11p

Totalt: 17p

________________________________________

På 5:te plats kom

Gospelash Viggo med 14 poäng

Ägare: Catherine Månsson, Brännhult 1, 342 62 Moheda

Grattis till detta ekipage!

JaktB-prov: 1:a i nkl 7p

Lydnad1:a pris klass II 7p

Totalt: 14p

 

 

GRK Småland/Ölands Vandringspris 2005

Småland/Ölands mest allroundmeriterade golden 2005

Vinnare 2005

Grattis grattis säger vi även detta år till

Nino och Lisbeth

Så duktiga ni är....

 

SVCH LP1 Gullbackens Nikodemus

Ägare: Lisbeth E:son Jonsson, Videvägen 5, 361 42 Lindås

LydnadKlass II 1:a pris 7p

Utställning2:a pris Ökl 3p

ViltspårÖkl 1:a pris med HP 12p

BruksHögre klass spår godkänd 9p

Totalt: 31p

________________________________________

På 2:a plats kom

 

Gospelash Viggo

Ägare: Catherine Månsson, Bergsdammen Bäck, 342 93 Hjortsberga

Grattis till detta duktiga ekipage!

BruksAKL, Uppflyttad till lägre klass 7p

Jakt, B-prov3:dje pris i UKL 3p

Lydnad1:a pris klass I 5p

ViltspårGodkänd anlagsklass 4p

Totalt: 19p

________________________________________

På 3:dje plats kom

Goldzack Tina Turner

Ägare: Catherine Aspdahl, Fröset Västergård 20, 570 12 Landsbro

Grattis till detta duktiga ekipage!

BruksAKL, Uppflyttad till lägre klass 7p

Lydnad1:a pris klass I 5p

Utställning1:a pris med HP 6p

Totalt: 18p

________________________________________

På 4:de plats kom

Guldstjärnans Spännande Daxe

Ägare: Patrik Nilsson, Parkgatan 3, 570 16 Kvillsfors

Grattis till detta duktiga ekipage!

BruksAKL, Uppflyttad till lägre klass 7p

Lydnad1:a pris klass I 5p

Totalt: 12p

Stort GRATTIS till er alla.. och jätte roligt att ni skickar in till oss!

Bra jobbat...

 

 

 

© Copyright. All Rights Reserved.